Talán nem száll velünk vitába senki, ha azt mondjuk, hogy az elmúlt 30 évben biztosan a 2024-es volt a legforróbb nyár. Idáig. Nem tudjuk ugyanis, hogy mi vár ránk a következő években, ezért érdemes felkészülni arra, hogy a napok egyre forróbbnak és hosszabbnak tűnnek, az éjszakák melegek, akárcsak az otthonunk. Mutatjuk, hogyan hűthetjük a lakást mennyezethűtés és falhűtés, azaz felülethűtés segítségével.

Tényleg a klímaberendezés az egyetlen megoldás?

Ha nyitott szemmel járunk, könnyen észrevehetjük, hogy több a klímás lakás, mint valaha. Ennek az az oka, hogy a klíma könnyedén beszerelhető bárki otthonába anélkül, hogy nagyobb átalakítást kellene végezni. Gyors megoldás és a segítségével több fokot hűthetünk a lakásunk, irodánk, üzletünk hőmérsékletén, rövid idő alatt.

Használata közben azonban gyakori panasz a szem, torok és orr kiszáradása, jelentkezhetnek megfázásos és náthás panaszok, ízületi gyulladás, ráadásul sokan a hőmérsékletkülönbséget is nehezen tolerálják.

Kövess minket Facebook oldalunkon is >>

5+1 lépés az energiatakarékos otthon felé

Felülethűtés klíma helyett

Ha nem rajongunk a klímáért, vagy csak szívesen tájékozódnánk a további lehetőségeinkről, vegyük számításba, hogy a felülethűtés is remek alternatíva lehet.

A felülethűtések nem fújnak hideg levegőt, hiszen a hűtés a mennyezet és a falak lehűtésével valósul meg. Nincs huzat, nincs por, és a légúti allergiával küzdők is nyugodtan fellélegezhetnek. A mennyezethűtés és a falhűtés zajmentes, így éjszaka sem zavar majd bennünket.

A felülethűtés további előnye, hogy a sugárzásos hőcserének köszönhetően energiatakarékos módszer. Már 26°C-os hőmérséklet mellett is kellemes hőérzetet biztosít. A felülethűtő rendszerek segítségével akár 30% energiát is megtakaríthatunk.

Hogyan működik a mennyezethűtés és a falhűtés? A rendszer a hűtőfelületekbe épített csövekben nagyjából 16 °C hőmérsékletű vizet áramoltat, mely lehűti magát a felületet. A hagyományos klímaberendezésekkel ellentétben a felülethűtések az emberi testet hűtik, nem pedig a helyiség levegőjét.

A mennyezethűtés és a falhűtés utólagos kialakítása

Ha amiatt aggódunk, hogy a mennyezet- és falhűtő rendszerek befolyásolják a belsőépítészeti elvárásainkat, megnyugodhatuk, szó sincs róla. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy érdemes a kialakítást a lakásfelújítás idejére időzíteni, hogy a beépítéssel járó munkálatokat egyszerre végezhessük a többi teendővel. Amennyiben most állunk neki az építkezésnek, könnyű dolgunk van, mert eleve ezzel a megoldással tervezhetünk.

A mennyezethűtések olyan épületekben is alkalmazhatók, ahol a padlót nem lehet megbontani. A falhűtés esetében arra azért figyeljünk, hogy ne pakoljunk minden egyes centiméterre bútorokat, mert a fűtő- és hűtőteljesítményt a bútorok jelentősen befolyásolhatják. A felületet majd glettelni és festeni is kell, ezzel mindenképpen számoljunk.

Ha a padlófűtés is szóba kerül, akkor érdemes tudni, hogy a hűtési rendszer a fűtéshez hasonló elven működik, a padlóban futó csövekben hideg víz kering, amely lehűti a helyiséget.

Padlófűtés, az energiatakarékos, korszerű és gazdaságos fűtés

Mit tehetünk még a felülethűtés mellett?

Az ajtókat, ablakokat reggeltől estig tartsuk csukva, hogy kizárjuk a forró levegőt. Szellőztetésre az éjszakai hűvösebb levegőt ajánljuk. Ha besötétítünk, az is remek megoldás lehet, akárcsak az, ha kikapcsoljuk a nem használt elektromos gépeket, vagy ha ügyelünk a növények jelenlétére.

A megfelelő hőszigetelésről és a tetőszigetelésről se feledkezzünk el, hiszen ebben – is- rejlik a hűvös lakás titkának kulcsa.

Ha a kertünkben több az árnyék, azzal is hűthetjük a lakást, hiszen a fák, bokrok és a fű jelenléte kedvezően befolyásolja a hőmérsékletet a kertben.

10 fontos lépés a fenntartható jövő felé

Fontos számunkra, hogy a rugalmas munkavégzés, a versenyképes ár és a magas minőség továbbra is a védjegyünk maradjon. Ennek érdekében örömmel válaszolunk minden olyan felmerülő kérdésre, amely segíti az árajánlat pontos elkészítését, illetve a közös munkát.

Emailt írok nektek >>