Sokan úgy hiszik, hogy kisméretű fürdőszoba leginkább a társasházi lakásoknál jellemző, pedig kisebb házak esetében is előfordulhat, ám a helyhiány miatt nem kell azonnal kétségbeesnünk. Vannak olyan megoldások, amivel tágíthatjuk a teret, sőt, akár nagyobbra varázsolhatjuk a fürdőszobánkat is. Mutatjuk hogyan!

Kisméretű fürdőszoba – Áldás vagy átok?

A nagyméretű fürdőszoba esetében általában nem kérdés, hogy hogyan rendezzük be, mert bőven van hely ahhoz, hogy a fantáziánk és a kreativitásunk szárnyaljon. Amikor azonban kicsi a fürdőnk és éppen házfelújítás előtt állunk, három választásunk lehet:

  • optikailag tágítjuk a teret
  • ügyesebben gazdálkodunk a hellyel
  • falat bontunk

Nem mondanánk, hogy feltétlenül rossz, ha kicsi fürdőnk van, hiszen van, akinek éppen ez tetszik, éppen csak annyi a dolgunk, hogy alaposabban átgondoljuk, milyen megoldások tetszenek és mit bír el a pénztárcánk.

Nézzük sorban, melyiknek mi az előnye és a hátránya.

A fürdőszoba felújítása és berendezése

Ha optikailag tágítjuk a teret

Falak mozgatása nélkül is megváltoztathatjuk a belső teret, a tudatos tervezés eredményeként a fürdő tágasabbnak, világosabbnak tűnik majd. Ebben az esetben a fal- és padlóburkolatok, illetve a színek kiválasztása kap nagy hangsúlyt.

Tértágító hatású, ha egyenletes szórt fény érkezik a plafonról, ezt jól kiegészítik a rejtett fények, amelyektől nagyobbnak tűnik a belmagasság.

Kis alapterületű fürdőben ideális megoldás a világos padló. A padlólapok mérete szintén lényeges, szűkösebb helyekre lehetőleg kisebb négyzetekből összeálló hidegburkolatot válasszunk. A vízszintesen barázdált csempelapok szélesítik a teret, az egész falat beborító tükör pedig akár meg is duplázhatja a helyiség méretét.

Minimalista fürdőszoba tervezési tippek, amelyek segítenek bővíteni a teret

Ha ügyesebben gazdálkodunk a hellyel

Ebben az esetben szintén nem kell falakat megmozgatni, bár bontásra már számítani kell. A bontással járó munkálatok pedig porral is járnak, méghozzá nagyon sok porral, illetve hangzavarral is.

Gondoljuk át, hogyan használhatjuk ki a lehető leghatékonyabban a rendelkezésünkre álló teret. Kád van a fürdőnkben? Ha lecseréljük zuhanyzóra, máris több lesz a helyünk. Ha van rá lehetőség, a bojlert levihetjük a garázsba is, a mosógépet pedig beépíthetjük a konyhánkba.

A 100 cm széles mosdó helyett választhatunk keskenyebbet is, akár 80, vagy 60 cm széleset is. A radiátor helyett törölközőszárítót is elhelyezhetünk a falon, így a kisméretű fürdő máris tágasabbnak tűnik majd.

Milyen munkálatokkal jár egy régi fürdőszoba átépítése?

Ha falat bontunk

Nem kell lebombázni az egész fürdőt, elegendő, ha előrébb hozunk egy falat 15-20 centivel. Ha téglafalunk van, vegyük ki az ajtót, verjük ki a falat, és téglával vagy ytong téglával húzzuk fel az új falunkat. Az áthidalóról, a küszöbről, a padlóburkolatról és a szellőztetőről a kisméretű fürdőszoba esetében se feledkezzünk el!

Dönthetünk gipszakarton fal mellett is, de hangszigetelésről ebben az esetben muszáj gondoskodnunk.

A glettelés kérdései >>

Így, hogy több helyünk van, máris visszatérhetünk az előző alcímhez, és alkalmazhatjuk azokat a tippeket, amivel ügyesebben gazdálkodhatunk a hellyel.

Kövess minket Facebook oldalunkon is >>

Ugye nem is hangzik olyan bonyolultan? Az átalakításnak – legyen szó falfestésről vagy bontásról – anyagi vonzata is van, ezért érdemes az áraknak utánajárni és mérlegelni, hogyan mozoghatunk kényelmes és biztos terepen.

Fontos számunkra, hogy a rugalmas munkavégzés, a versenyképes ár és a magas minőség továbbra is a védjegyünk maradjon. Ennek érdekében örömmel válaszolunk minden olyan felmerülő kérdésre, amely segíti az árajánlat pontos elkészítését, illetve a közös munkát.

Emailt írok nektek >>