Tapasztalatunk szerint ügyfeleink számára nagy öröm, amikor házfelújítás közben már a lábazattal kapcsolatos kérdésekkel kell foglalkozniuk, hiszen általában nem az az elsődleges szempont, mit szeretnének a lábazattal kezdeni. Sőt, gyakran addig nem is pötyögik be a Google keresőbe a lábazatfestés szót, és nem is nézegetik a szomszéd házak lábazatait, amíg az egyeztetések során rá nem kérdezünk az elképzelésekre. Nézzük, mit kell tudni a lábazatról, milyen a jó lábazatfesték és mikor ideális a használata.
Miért kell a lábazatot lefesteni?
A lábazatfestés a nedvesedéstől a koszolódásig sok problémára nyújt megoldást. A lábazat érintkezik a talajjal, ki van téve az időjárás viszontagságainak. A pocsolyából felfröccsenő víz éppúgy problémát jelent, mint a locsolás vagy járdasöprés közben felverődő por. A lábazat könnyen szennyeződik, és ez a szennyeződés olyan könnyen keletkezik, mint amilyen könnyen megelőzhető. Ezért nem is lehet kérdés, hogy az állagmegóvás érdekében hogyan döntsünk: a lábazatot le kell festeni. Na de mivel?
Mennyibe kerül, ha kivitelezővel dolgozunk? >>
Lábazatfestés különféle festéktípusokkal
Többféle lábazatfesték közül választhatunk, a két legnépszerűbb típus a szemcsés és a műanyag bázisú festék.
- A szemcsés lábazatfestékek eltüntetik a fal vagy a glettelés egyenetlenségeit, egybefüggő felületet képeznek és diszperziós mélyalapozóhoz sincs hozzájuk szükség. Ellenállnak a kopásnak, tartósak és jól festenek bármilyen házon, ha megfelelő szín mellett döntünk.
- A műanyag bázisú lábazatfestékek taszítják a vizet, így könnyebb a felületüket takarítani és a beázás lehetősége is mérséklődik. Mivel a koszolódással szemben is ellenállóak, ideális választásnak bizonyulnak akár út melletti épületek lábazatára is.
Mikor és hogyan használjuk a festéket?
Amennyiben kivitelezővel dolgozunk, nem kell aggódnunk amiatt, hogy megfelelően készült-e a lábazatfestés. Ha saját magunk festenénk le a lábazatot, először is gondoskodnunk kell arról, hogy a felület száraz és tiszta legyen. A poros, vagy nedves felületre nem tapad a festék. Az ideális hőmérséklet 5 és 30 fok között van, tűző napon nem érdemes belevágni. A pergő festéket vagy felpúposodott vakolatot javítani kell, majd a festés előtt célszerű alapozót is használni. A száradási idő lehet 3-4 óra, de akár több is attól függően, hogy mikor vittük fel az első réteget.
Amennyiben biztosak szeretnénk lenni a lábazatfestés megfelelő minőségében, mindenképpen bízzuk a munkálatokat szakemberre.
Fontos számunkra, hogy a rugalmas munkavégzés, a versenyképes ár és a magas minőség továbbra is a védjegyünk maradjon. Ennek érdekében örömmel válaszolunk minden olyan felmerülő kérdésre, amely segíti az árajánlat pontos elkészítését, illetve a közös munkát.